Online Psikolog Seda Okul Hakkında

Hakkımda

Psikolog Seda Okul Okan üniversitesi Psikoloji bölümünü 2014 yılında bölüm ikincisi olarak yüksek onur derecesiyle bitirmiştir. Üniversite hayatı boyunca farklı kulüplerde aktif rol almış, Okan Üniversitesi Psikoloji Topluluğu’nun etkinlik süreçlerinde bulunmuştur.

Işık Üniversitesinden Travma Eğitimi almıştır. Travma Sonrası Stres Bozukluğu üzerine çalışmalar yapmıştır. Eğitim süresi boyunca çeşitli araştırmalar yapmış Okan Üniversitesi öğrencileriyle ‘Üniversite öğrencilerinin alkol ve sigara kullanımının depresyon ve kaygıyla ilişkisi’ne dair bir proje çalışması bulunmaktadır.

Lisans eğitimini sürecinde Nöropsikolojik testler eğitimi almıştır. Lisans eğitiminden sonra Amasya üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. 2015 yılında Özel bir Rehabilitasyon merkezinde 2 yıl Okul psikoloğu olarak çalışmış, özel gereksinimli çocuklar ve velilerine seminer ve eğitici çalışmalarda bulunmuştur.

2017 yılında özel bir anaokulunda kurucu müdür olarak 2 yıl görev almıştır. Aynı zamanda anaokullarına danışmanlık hizmeti sağlamıştır. Terapi yöntemi olarak danışanlarıyla Bilişsel, Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi modelini benimsemiştir.